مرور رده

تغذیه و مکمل ها

از فواید زیره و معجزه آن بهره ببرید

زیره ادویه ای است بومی آسیا، آفریقا و اروپا است. با این حال، مردم در سراسر جهان از آن برای طعم دادن غذا استفاده می کنند. مردم معمولاً زیره را به صورت دانه های خشک شده کامل یا به صورت پودر آسیاب شده خریداری می کنند.

مکمل لوسین چیست؟ اهمیت استفاده از مکمل لوسین

مکمل لوسین یکی از مکمل های محبوب بدنسازی می باشد. مکمل لوسین تاثیر قابل توجهی در افزایش حجم عضلات و بهبود عملکرد ورزشکاران دارد. لوسین یک اسید آمینه است که بدن به طور عمده برای عضله سازی و تأمین انرژی استفاده می شود.

خواص و فواید ویتامین d و دوری از کرونا

ویتامین d که به آن کلسیفرول نیز گفته می‌شود یک ویتامین محلول در چربی است، که در برخی مواد غذایی یافت می‌شود. این ویتامین به جذب و تنظیم میزان کلسیم و فسفات در بدن کمک می‌کند.این مواد معدنی برای حفظ استخوان‌ها و دندان‌ها لازم هستند.

نکات کلیدی در انتخاب و مصرف مکمل کلسیم

کلسیم یک ماده معدنی است برای بدن ضروری می باشد. کلسیم حدود 39% کل مواد معدنی موجود در بدن را شامل می گردد. محل قرار گیری کلسیم در استخوانها می باشد. حدود 1 درصد در بافت و اندام های دیگر قرار دارد.

فواید فوق العاده فلفل سبز را در خوراک و سلامت خود بدانید

فلفل در انواع مختلف آن، مانند فلفل سبز و فلفل قرمز فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد. فلفل سبز نه تنها طعم دهنده سبزیجات است بلکه با فواید سلامتی نیز همراه است. یکی دیگر از فواید فلفل سبز خاصیت آنتی اکسیدانی آن می باشد.

از شگفت انگیزترین خواص شلغم برای درمان ها غافل نشوید

شلغم یکی از سبزیجات بسیار مفیدی است که نقش قوی ترین آنتی بیوتیک ها را بازی می کند. اما متأسفانه چون نسبت به انواع دیگر سبزیجات کاربرد کمتری دارد، کمتر از آن استفاده می کنیم.

خواص و فواید ماهی برای تمام سنین

ماهی یکی از لذیذترین و مغذی‌ترین مواد غذایی روی کره‌ی زمین است. برای بهره‌مندی از خواص و فواید ماهی لازم است تا هفته‌ای دو وعده از این منبع غذایی بسیار مفید مصرف کنید. اگر به دنبال آشنایی با فواید منحصر به فرد ماهی به خصوص